Süper Santral çağrı grupları yönetimi nasıl yapılır?

Sisteminizde birden fazla dahilinin aynı anda çalması için kullanabileceğiniz çağrı grubu özelliğini tercih edebilirsiniz.

Süper Santral Online İşlem Merkezi üzerinden , ‘’Gelişmiş> Çalma Grubu” menüsünden, ‘’+Grup Ekle’’ yazan bölümü tıklayıp, yeni bir çağrı grubu oluşturabilirsiniz.

Çağrı Grupları

  • Çağrı grup numarası olarak 100 ile 999 arasından bir sayı girebilirsiniz. Önemli kurum numaraları arasında olan kısa kodlu olanlar (Örn:155 Polisvb.) 110 ve 199 arasında olması nedeni ile çağrı grubu numarası olarak bu aralıktaki rakamların kullanılması söz konusu değildir.
  • ‘’Çağrı Grubu Adı’’ bölümüne, grup için belirlediğiniz adı giriniz. (Örnek: Satış Departmanı, Muhasebe Departmanı vb.)
  • Çağrı grubunda yer alan ve çalmasını istediğiniz dahililer ‘’Seç’’ butonundan işaretleyerek seçiniz.
  • ‘’Çağrı Başlangıç ve BitişZamanı ‘’ söz konusu dahilinin , çağrı gruba düştükten ne kadar süre sonra çalmaya başlayacağını ve sonlanacağını saniye cinsinden gösterir. ( Örnek: 1007 nolu dahili 0. Saniyede başlayıp, 30. Saniyede susarken, 1001 nolu dahili 20. Saniyede çalmaya başlayıp, 60. Saniyede susmaktadır)
  • Başlangıç ve bitiş zamanını kaydırma çubuğunu kullanarak ayarlayabilirsiniz.
  • Yönlendirme özelliğini ‘’Yönlendirme Koşulları’’ kısmından aktif yapabilir ya da kapatabilirsiniz.
  • ‘’Gruba Ulaşılamıyorsa’’ butonu ile beklenecek süreyi belirleyebilir, gruba ulaşılamadığı durumlarda bağlanacak santrali hedef olarak seçebilirsiniz
  • ‘’Kaydet’’ e tıklayarak ayarlarınızı kayıt ediniz.

 

Okumakta olduğunuz Süper Santral çağrı grupları yönetimi nasıl yapılır? başlıklı makalemizi yeterli buldunuz ve beğendiyseniz paylaşarak, daha çok kişiye erişmesine destek olabilirsiniz.

Süper Santral Sistemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için ana sayfa üzerinde yer alan içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Mevcut numaramızı Süper Sanal Santral Sistemleri üzerinden nasıl kullanabilirim sorusunun cevabını hemen şimdi almak için buraya tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın