Faks gönderme

Nasıl Faks Gönderilir?

Süper Santral üzerinden faks gönderip alabilmek için faks hizmeti satın almanız gerekir. Faks hizmetinin ücreti yıllık olarak 29 TL tutarındadır. Diğer yandan, faks gönderimi sırasında ücretlendirmeleriniz, konuşma tarifesi üzerinden yapılır.

  • Öncelikle, Süper Santral kullanıcı paneli üzerinden  Faks >Faks Gönder alanına tıklayınız.

  • “Faks Başlığı” yazan bölüme faks ile ilgili bir açıklama girebilirsiniz. Bu mesaj, zorunlu değildir. Gönderilecek faksın üzerine not düşülür.
  • “Faks gönderdiğiniz tarafa çıkacağı numara alanında, gönderen olarak hangi numaranızı tercih etmek istiyorsanız o numaranızı seçiniz.
  • “Gönderilecek Numaralar” bölümüne Faks göndereceğiniz  numaraları yazınız. Numaralar başında 90 olacak şekilde girilmelidir ör: 908508850000. Numaraları virgül(,), noktalı virgül(;) veya enter ile ayırarak birden fazla alıcı girmeniz mümkündür.
  • “Gönderilecek Belge” alanından Fakslanacak belgenin dosya yolunu hedef olarak gösteriniz. Faks olarak göndereceğiniz dosyanın, PDF, JPG, PNG, GIF, TIFF tiplerinde olmalıdır.
  • Ardından “Faks Gönder” Tuşuna basınız.
  • Yurt dışı numaralara faks gönderme imkanınız mevcuttur.

Faks Aramasının Ücretlendirilmesi

Yüklenen dosya boyutuna ve içeriğine göre arama süresi değişir. İçeriğinde sadece yazı olan dosya ile içeriğinde sadece resim olan dosyanın büyüklüğü farklı olması nedeni ile süreleri farklı olacaktır.

faks göndermeİçeriğini yukarıdaki resimde görebileceğiniz, 270 kb büyüklüğünde,çıktısı A4 boyutunda olan bir sayfa PDF dosyasını, bir Sabit hat numarasına faks olarak gönderebilmek için 36 saniyelik bir görüşme yapılmaktadır.

faks gönderme

İçeriğini yukarıdaki resimde görebileceğiniz, 1,45 Mb büyüklüğüne sahip,çıktısı A4 boyutunda olan bir sayfa PDF dosyasını, sabit bir hat numarasına faks olarak gönderebilmek için 323 saniyelik bir görüşme yapılmaktadır.

faks göndermeToplu gönderim yapmadan önce, tek bir numaraya faks gönderip, dosyanın gönderimi için yapılan aramanın süresini faks detayı üzerinden öğrenerek, ne kadar kontör harcanacağını hesap etmenizi tavsiye ederiz. Faks göndermek için aradığınız numara bir faks cihazı olmayabilir.Yanıt veren numara bir faks sinyali vermemiş olabilir.Böyle durumlarda, arama cevaplanmasa dahi çağrı süresi kadar ücretlendirilmektedir.

Faks gönderimi tamamlanmadan çağrı düşerse, yapılan arama, çağrı süresi üzerinden ücretlendirilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın