Dahili Oluşturma, Listeleme, Parola İşlemleri

Süper Santral sistemlerinde mevcut dahililerinizi düzenlemek oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken Süper Santral Online İşlem Merkezi üzerinden  ‘’Genel > Dahililer’’ butonunu tıklayarak komut vermek olacaktır. Ya da ‘’+Yeni’’ butonuna tıklayarak yeni bir dahili ekleyebilirsiniz.

 • Dahili numarası girmek istediğinizde 1000 ile 9999 rakamları arasında bir numara girebilirsiniz.
 • E-posta yazan bölüme, telesekreterinizde kaydedilen mesajların iletilmesi için, dilediğiniz bir e posta adresini girebilirsiniz.
 • Kullanıcı Adı, Soyadı bölümüne, dahili hattı kullanacak olan kişinin adını ya da dahili için tercih edeceğiniz ismi girebilirsiniz.
 • Dahilinin arama yapabileceği yönleri, yetkiler bölümünden belirleyebilirsiniz
 • Dahilinize ulaşılamadığı durumlarda, size mesaj bırakabilirler. Bırakılan mesajlar kaydettiğiniz e-posta adresinizde görüntülenecektir. Telesekreter özelliğinin aktif olması için, düğmeyi sağa kaydırmalısınız. Dahilinizde ‘’99’’ u tuşlayarak size ulaşılamadığında gönderilen sesli mesajları dinleyebilirsiniz.
 • Yönlendirme komutları arasında, ‘’dahiliye ulaşılamıyorsa yönlendir’’ seçeneğini tercih ettiğinizde, gelen çağrı belirlediğiniz süre içerisinde hedefe yönlendirilir. Belirleyeceğiniz hedef, farklı bir dahili, çağrı grubu ya da harici bir numara olarak tercih edilebilir.
 • Harici numara yönlendireceğinizde, harici numara satırına numarayı yazınız. Harici numaraya yapılan yönlendirmenin ücretlendirilmesi, konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilecek olup, saniye bazında hesaplama yapılır. GSM numarasına gelen çağrılar için, santral numarası ya da arayan kişinin numarasının görünmesini seçebilirsiniz. Daha sonra ‘’kaydet’’ tıklayınız.
 • Dahili oluşturduktan sonra, dahili detayı üzerinden parolasını ve sip host adresini görüntüleyebilirsiniz. Dahili numarası kullanıcı adınız olmaktadır.
 • ‘’Düzenle ‘’ düğmesi ile dilerseniz dahilinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.
 • ‘’Kullanım yerleri’’ özelliğini kullanarak, dahilinizin santralinizdeki kullanılan özelliklerini görebilirsiniz. Kullanım yerlerini ‘’düzenle’’ butonu üzerinden değiştirebilirsiniz.

  Okumakta olduğunuz Dahili Oluşturma, Listeleme, Parola İşlemleri başlıklı makalemizi yeterli buldunuz ve beğendiyseniz paylaşarak, daha çok kişiye erişmesine destek olabilirsiniz.

  Süper Santral Sistemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için ana sayfa üzerinde yer alan içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

  Mevcut numaramızı Süper Sanal Santral Sistemleri üzerinden nasıl kullanabilirim sorusunun cevabını hemen şimdi almak için buraya tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın